Na poniższym filmie dokładnie poznasz naszą usługę.

1
Wypełnij formularz zamówienia podając niezbędne dane oraz dokonaj płatności
2
Skontaktujemy się ze sprzedającym, poinformujemy go o zakresie oględzin i potwierdzimy termin spotkania

Jeśli okaże się, że pojazd nie zostanie nam udostępniony, lub sprzedawca poda odległy termin spotkania (co w konsekwencji wydłuży czas wykonania usługi) lub jeśli okaże się, że pojazd został sprzedany – poinformujemy Cię niezwłocznie. Możesz wtedy wskazać inny pojazd w dowolnym miejscu w Polsce.

3
Nasz ekspert wykona oględziny według procedury i w zakresie zamówionego raportu

Ekspert posiada wieloletnie doświadczenie. Jest wyposażony w profesjonalne narzędzia pomiarowe. Najczęściej jest to rzeczoznawca samochodowy lub doświadczony mechanik. Potrafi ocenić pojazd pod względem wypadkowości, zużycia oraz przewidzieć ewentualne najbliższe możliwe usterki.

4
Niezwłocznie otrzymasz pełny raport w formie elektronicznej z wykonanych oględzin i kilkadziesiąt szczegółowych zdjęć pojazdu
5
Decydujesz, że jedziesz do sprzedawcy i cieszysz się udanym kupnem samochodu
Sprawdzanie historii samochodu

Wielu naszych klientów zadaje sobie pytanie jak sprawdzić historię pojazdu? Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów. Świetnie jeśli sprzedającemu jest znana historia pojazdu a jego odpowiedzi są logiczne i poparte dokumentami. Należy przejrzeć dostępne faktury z napraw oraz bardzo dokładnie książkę serwisową. Jeśli brak dokumentów najlepiej jest rozkodować numer VIN i dokładnie obejrzeć samochód. Oględziny karoserii powiedzą ekspertowi niejednokrotnie więcej niż sprawdzenie historii pojazdu innymi dostępnymi sposobami.

 

Sprawdzanie przebiegu auta

Raport samochodowy zawiera sekcję w której ekspert odpowiada na pytanie dotyczące autentyczności wskazanego przebiegu auta. Sprawdzenie przebiegu auta jest wykonywane na kilka sposobów. Generalnie eksperci bazują na wiedzy i doświadczeniu oraz na dostępnym sprzęcie diagnostycznym. Również w tym przypadku bardzo istotne może okazać się rozkodowanie numeru VIN.

 

Sprawdzanie karoserii

Sprawdzanie historii pojazdu i sprawdzenie przebiegu auta to tylko część składowych ważnych z sprawdzenia samochodu. Sprawdzenie karoserii jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pasażerów ponieważ naruszona konstrukcja pojazdu charakteryzuje się niewłaściwą sztywnością co ma wpływ na bezpieczeństwo pasażerów podczas wypadku.

 

Sprawdzanie stanu technicznego

Sprawdzenie stanu technicznego jest przeprowadzone najpełniej w pakietach COMPLEX TEST I MAXI TEST. Ekspert ma najwięcej możliwości znalezienia wad technicznych mając dostęp do samochodu od spodu. Bardzo istotne jest również podłączenie komputera diagnostycznego w celu sprawdzenia błędów silnika. Każda raport samochodowy MotoControler zawiera wykonanie jazdy próbnej, która jest podstawowym elementem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź poniższe informacje:


Weryfikacja dokumentacji pojazdu
Rozwiń

Ekspert sprawdzi wszystkie udostępnione przez sprzedającego dokumenty pojazdu. Zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna abyś mógł również się im przyjrzeć. Na podstawie dokumentów zostaną wprowadzone podstawowe informacje do raportu.

Kontrola zewnętrznej karoserii pojazdu
Rozwiń

Badanie elektronicznym miernikiem lakieru. Jeśli wskazane wartości pomiarów będą odbiegać od standardów dla danego pojazdu lub różnić się od siebie rzędem wielkości kilkudziesięciu do kilkuset mikrometrów, istnieje prawdopodobieństwo, że określony element poszycia pojazdu mógł być wymieniony, ponownie lakierowany lub naprawiany. Pomiary powłoki nie muszą w 100% oznaczać, że pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Różnice grubości pomiędzy poszczególnymi elementami mogą się również zdarzać w przypadku aut fabrycznie nowych.

Badanie szczelin między elementami karoserii. W przypadku wymiany jednej części karoserii bardzo trudno jest uzyskać tą samą wielkość szczelin co w pojeździe, w którym była ona zamontowana fabrycznie.

Sprawdzenie działania oświetlenia pojazdu oraz ich uszkodzeń


Opis szyb pojazdu
Rozwiń

Weryfikacja oryginalności szyb (nazwa handlowa, kod daty produkcji). Ekspert napisze jeśli uzna, że któraś szyba była wymieniana. W połączeniu z niezgodnością powłok lakierniczych może to świadczyć o poważniejszym wypadku pojazdu.


Kontrola felg i ogumienia
Rozwiń

Opis felgi, opis opony, pomiar stopnia zużycia bieżnika (każda opona w trzech miejscach), nazwa, kod daty produkcji.


Kontrola wnętrza pojazdu
Rozwiń

Ocena stopnia zużycia elementów wnętrza. Oględziny mogą sugerować ingerencję w przebieg pojazdu. Otrzymasz również fotografię widocznych wad wnętrza pojazdu, przetarć, zarysowań, przepaleń.

Sprawdzenie poprawnego funkcjonowania elektrycznych i mechanicznych elementów użytkowych wnętrza pojazdu. Niesprawność któregoś z powyższych elementów może narazić Cię na wysokie koszty naprawy. Nasz ekspert sprawdzi je korzystając z Check Listy naszego raportu.


Kontrola komory silnika i bagażnika
Rozwiń

Kontrola stanu wybranych płynów eksploatacyjnych. Weryfikacja komory silnika oraz komory bagażnika pod kątem napraw blacharskich. Weryfikacja widocznych wycieków z silnika oraz jego pracy. Ekspert, który dokona oględzin zaznaczy w raporcie, jeśli usłyszy na przykład niepokojące odgłosy wydobywające się z pracującego silnika. W takiej sytuacji zaleci sprawdzenie silnika w profesjonalnym warsztacie.


Jazda testowa
Rozwiń

Sprawdzenie pracy silnika, zawieszenia, sprzęgła, skrzyni biegów, układu wspomagania, poprawność toru jazdy, weryfikacja pracy układu hamulcowego, amortyzacji. Ekspert zidentyfikuje ewentualne stuki, niepokojące hałasy i wibracje. Jeśli coś jest nie tak z użytkowaniem pojazdu ekspert z dużym prawdopodobieństwem to wychwyci.


Fotogaleria elementów pojazdu
Rozwiń

Kilkadziesiąt do kilkuset zdjęć kontrolowanych elementów. Zdjęcia wykonywane w sposób ujawniający wady pojazdu.


Kontrola podwozia w warsztacie samochodowym lub stacji kontroli pojazdów
Rozwiń

Kontrola elementów zawieszenia, elementów gumowych, uszczelek, układu wydechowego, osłon, przewodów hamulcowych, luzów, wycieków, elementów płyty podłogowej, pasa przedniego oraz progów. Oględziny podwozia odbywają się w sprawdzonych warsztatach samochodowych współpracujących z MotoControlerem. Weryfikacja podwozia występuje w pakiecie typu COMPLEX i MAXI TEST.


Komputer diagnostyczny
Rozwiń

Sprawdzenie pod kątem błędów silnika i widocznych śladów ingerencji w przebieg pojazdu. Przyczyną błędów mogą być poważne usterki silnika bądź jego osprzętu. Sprawdzenie komputerem występuje w pakiecie typu MAXI TEST.


Rozkodowanie numeru VIN - Raport dodatkowy
Rozwiń

Parametry – zależne od informacji jakie zostały umieszczone przez producenta.

Przeglądy – lista znanych przeglądów w Stacjach Kontroli Pojazdów.

Przebiegi – informacje zbierane od instytucji i firm oraz z portali aukcyjnych i ogłoszeniowych.

Historia sprawdzeń VIN danego pojazdu.

Dane producenta.

Opcje wyposażenia.

Raport zawiera dane z wybranych lub z wszystkich wymienionych modułów – w zależności od ich dostępności.


Sprawdzenie obecności pojazdu w europejskich bazach samochodów skradzonych
Rozwiń

Wyniki przeszukania baz pojazdów poszukiwanych i skradzionych w większości krajów Europy.