Jak działa typowy, nieuczciwy sprzedawca samochodów? Ile handlarz zarabia na samochodzie? Jak handlarz przygotowuje samochód do sprzedaży?
Narosło o nich wiele mitów. Stali się bohaterami wielu memów, a także zmyślonych opowieści, jakie często pojawiały się w mediach, w czasach tzw. sezonu ogórkowego, kiedy nie ma o czym pisać.
Zepsuli rynek samochodów używanych w Polsce, zalewając go złomem, szykowanym do sprzedaży po najniższych kosztach. Sprawili, że ludzie obawiają się zakupu samochodu używanego. Utrudnili prowadzenie działalności gospodarczej uczciwym sprzedawcom samochodów używanych.
Nieuczciwi handlarze samochodów
Możemy o nich powiedzieć wiele. Nasi rzeczoznawcy (a mamy ich ponad 250 na terenie całego kraju) każdego tygodnia spotykają się z samochodami, wystawianymi do sprzedaży przez, nie bójmy się użyć tego słowa, oszustów. Znamy doskonale ich triki. Znamy ich sposób działania. Znamy stosowaną przez nich nowomowę.
8 na 10 sprzedawców ukrywa wady sprzedawanych samochodów. Te słowa to nie jest chwyt marketingowy. To wyliczenia, które powstały na bazie doświadczeń naszych rzeczoznawców.
Od długiego czasu doradzamy Wam, Drodzy Czytelnicy, jak rozpoznać różne typy oszustw, jak rozpoznać awarie i uszkodzenia. Dziś opowiemy Wam o tym, jak działa typowy handlarz samochodów. I ile, średnio, zarabia na samochodzie.

Handlarz samochodów – to naprawdę ciężka praca
Uśmiechnięty cwaniaczek, który zarabia krocie. Każdego miesiąca sprowadza do Polski lawetę pełną aut, później je, za przeproszeniem „picuje” do sprzedaży. Auta szybko się sprzedają, konkretna kasa idzie do kieszeni. Handlarz co miesiąc jeździ innym, fajnym autem, zanim je sprzeda. Dyskoteki, imprezy, wycieczki zagraniczne. I zagraniczne proszki do prania i czekolady, w bagażniku sprowadzanych do kraju aut.
Takie wyobrażenie o handlarzach samochodów ma wiele osób w Polsce.
To już tak nie działa. Na szczęście.
Życie handlarza samochodów w ostatnich latach stało się bardzo trudne.
Dlaczego? Przecież każdego roku milion używanych aut wjeżdża do kraju z UE?
Sprowadzić to jedno, a sprzedać – to drugie.
- W końcu zmieniły się przepisy polskiego prawa. Teraz „korygowanie” przebiegu auta jest karalne.
Pozyskiwanie aut przez handlarzy wcale nie jest takie łatwe. Opisaliśmy to w poprzednim artykule na naszym blogu „Skąd handlarze biorą samochody?